Twój laptop górnikiem? Jak się zabezpieczyć przed kopaniem kryptowalut?

Coraz częściej problemem staje się wykorzystanie Twojego komputera, a konkretniej jego mocy obliczeniowej do kopania kryptowalut. Jak to się dzieje? Wystarczy, że wejdziesz na stronę ze skryptem, który uruchamia cały proces! Nic nie trzeba klikać, pobierać… wystarczy wejść na stronę internetową, a nasz komputer zaczyna kopać kryptowalutę! Czym to się objawia? Spowolnionym komputerem, przegrzewaniem się procesora, a w efekcie nawet jego uszkodzeniem. Gdyby tego było mało to… zwiększone zużycie zasobów komputera to także większe rachunki za prąd! Nie dość, że ktoś pasożytuje na Twojej maszynie to jeszcze wpędza Cię w koszta związane z opłatami za energię, a także te związane z naprawą Twojego komputera (procesor, karta graficzna, płyta główna)

Do naszego serwisu trafia coraz częściej sprzęt, który ulega awarii na skutek obciążeń spowodowanych kopaniem „elektronicznego pieniądza”.

Jak się przed tym zabezpieczyć?

Wgrać odpowiedni program antywirusowy, który zabezpieczy komputer przed przypadkową instalacją wtyczek oraz oprogramowania, które zamieni komputer w kopalnię

Zainstalować niezwykle skuteczną wtyczkę Bitdefender Trafichlight do skanowania stron internetowych. Instalator automatycznie wykryje przeglądarkę (Chrome, Firefox lub Safari – czyli najpopularniejsze przeglądarki www) i przeniesie użytkownika do repozytorium z rozszerzeniem.

Przeprowadzić instalację wtyczki No Coin, ponieważ rozszerzenie zabezpiecza przed koparkami wielu kryptowalut jak choćby BTC (BitCoin), Monero czy Dash.

Jeżeli będziesz mieć z tym problem to zapraszamy do naszego serwisu laptopów przy Słomińskiego 1 gdzie przeskanujemy Twój laptop, zainstalujemy potrzebne oprogramowanie i zabezpieczymy go przed „transformacją” w koparkę.

Na koniec warto dodać, że w Polsce takie strony jak: gazeta.pl, katowice.naszemiasto.pl, warszawa.naszemiasto.pl, nowiny24.pl, rp.pl oraz wiele innych posiadały „zaszyty” kod który uruchamiał „koparkę” w komputerach osób wchodzących na te strony – nie można bagatelizować problemu!